Proje Haberleri

MEGA METAL PROJESİ

Mega Metal yüksek kalitede Elektrolitik Bakır Tel üretiminin yanı sıra, sürekli müşteri memnuniyeti ilkesi ile stratejik noktalara yaptığı önemli yatırımlarıyla, ürünlerinin % 40 sini iç piyasaya % 60 sini de A.B.D. den Çin’e kadar geniş bir yelpazeye ihracat yapan bir dünya şirketi halinde gelmiştir.

Mega Metal firması tecrübeli personelinin, en son teknoloji ürünü makinelerle ürettiği Eletktroliktik Bakır Tellerin her geçen gün gelişen kalitesi ile müşterilerine verdiği mal ve hizmet kalitesini her geçen gün daha da arttırmaktan haklı bir gurur duymaktadır. Mega Metal müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak, en uygun kalite ve hizmeti sunmayı ilke edinmiştir.

Mega Metal ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sertifikasına sahiptir. Toplam Kalite Yönetimi (TQM) sayesinde, ham madde girişinden satış sonrası hizmetlerine kadar tür kalite yönetiminin etkinliğini arttırılmıştır.

Mega Metal’de üretim prosesi “A” kalite Bakır Katodun Upcast makinesinde 8,0 mm çapında Oksijensiz Elektrolitik Bakır Çubuk olarak dökülmesi ile başlar. 8,0 mm çapındaki Elektrolitik Bakır çubuk, ASTM, DIN, BS, NFC ve TSE standartlarına uygun olarak çıplak veya kalaylı olarak mono ve çok telli şeklinde inceltilerek, müşteri talepleri doğrultusunda satışa sunulur veya ileri üretim aşamaları olan büküm ünitesine gönderilir ve daha sonra bükülü olarak satışa sunulur.

70 bin metre kare açık alan üzerinde, 22 bin metrekare kapalı alana sahiptir. 120’nin üzerinde makinesiyle üretim yapmaktadır. TREX DCAS MES ile birlikte, üretimin her aşamasını anlık olarak izlemeyi hedeflemiştir. Sistem, 2014 yılı sonuna kadar Logo ERP sistemiyle tam entegre şekilde çalıştırılmak hedeflenmektedir. Bu sayede, TREX DCAS ile sağlanacak operasyon gerçek zamanları ERP sistemine kayıt altına alınmış olacaktır. Bu sayede, ERP sisteminde gerçekleştirilecek maliyet muhasebesi çalışmaları için veri oluşturmuş olacaktır.